Oppo F27 Pro+ dayanıklılığıyla dikkat çekiyor

Bu yılın başlarında Oppo, Hindistan’da Oppo F25 Pro 5G’yi tanıttı. Şimdi ise marka, yeni F serisi telefonu Oppo F27 Pro+ 5G ile geri döndü. Teknoloji meraklısı biri olarak, özellikle her yönden su geçirmez olma iddiasıyla öne çıkan F27 Pro+’yu denemek için sabırsızlanıyordum.

Oppo F27 Pro+ 5G, Alacakaranlık Pembesi ve Geceyarısı Laciverti renk seçenekleriyle geliyor. Bu yazıda, gece gökyüzünün sakin tonlarını yakalayan Geceyarısı Laciverti seçeneğini görebilirsiniz. Görünüm açısından, ön tarafta kavisli bir ekran ve arkada vegan deri kaplama ile oldukça çekici bir tasarıma sahip. Ayrıca arka panel, leke direnci sağlayan siloksan kaplamaya sahip. Cihaz, 7.58mm kalınlığında ve sadece 177 gram ağırlığında.

F27 Pro+’nun asıl yıldızı ise dayanıklılığı. IP68 sertifikası, 1.5 metreye kadar 30 dakika boyunca toza ve suya karşı koruma sağlıyor. Ayrıca, IP66 ve IP69 sertifikaları, her yönden yüksek basınçlı ve yüksek sıcaklıklı su jetlerine karşı koruma sunuyor. Bu da cihazı tam anlamıyla “musonlara hazır” ve çeşitli zorlu koşullara karşı dayanıklı hale getiriyor. Ekranı ise ıslak parmaklarla kullanılabiliyor ve Gorilla Glass 2 ile korunuyor.

Oppo’ya göre, F27 Pro+ İsviçre SGS Premium Performans 5 Yıldız Düşme Direnci Sertifikası’na sahip, bu da cihazın 1.8 metreden düşüşlere dayanabildiğini gösteriyor. SGS testleri, çok açılı düşme testleri, limit yüksekliği ile düşme direnci testleri ve belirli sayıda düşme testlerini içeriyor. Ayrıca, telefon MIL-STD 810H askeri sınıf şok direnci testini de geçti. Bu testler, çok açılı düşme testleri, yüksek yoğunluklu darbe testleri ve diğer zorlu dayanıklılık değerlendirmelerini kapsıyor.

Cihazı şiddetli bir sağanak yağmurda denedim ve kusursuz çalıştı. Yaklaşık 20 dakika boyunca suya daldırdım ve herhangi bir sorun yaşamadım. Ancak, F27 Pro+’nızı ıslanırsa veya suya daldırdıysanız, şarj etmeden önce tamamen kuruduğundan emin olun.

Cihazın kutu içeriğinde: Oppo F27 Pro+ telefon, 80W şarj cihazı, USB-C’den USB-A’ya kablo, SIM çıkarma aracı, Hızlı Kılavuz, Güvenlik Kılavuzu ve koruyucu kılıf bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir